У СПОМЕН-КУЋИ ОЦА ЈУСТИНА ПОПОВИЋА ОДРЖАНО ПРЕДАВАЊЕ О СРЕДЊОВЕКОВНОЈ КУЛТУРИ СРБА МАСТЕР СТУДЕНТИМА ПЕДАГОШКОГ ФАКУЛТЕТА У ВРАЊУ

09. јан 2020.

Мастер студенти Педагошког факултета у Врању посетили су 25. децембра 2019. године кућу оца Јустина Поповића у Врању, Светог Јустина Ћелијског и Врањског, у којој је смештен Свеправославни центар „Преподобни Јустин Ћелијски и Врањски“. Студенти су се у цркви Св. Јустина Филозофа поклонили моштима Св. Јустина и посетили спомен-собу са реликвијима. У галеријском простору, у којем је стална поставка фотографија Св. Јустина, проф. др Сунчица Денић оржала је предавање о средњовековној култури Срба, у оквиру наставног предмета Српска култура у европском контексту.

О активностима у Свеправославном центру студентима је говорио ђакон Далибор Јовић.