ПОТПИСАН СПОРАЗУМ О САРАДЊИ СА ДОМОМ УЧЕНИКА СРЕДЊИХ ШКОЛА ВРАЊЕ

06. мај 2022.

Декан Педагошког факултета у Врању, проф. др Драгана Станојевић и директорка Дома ученика средњих школа Врање, Маја Ђорђевић, потписали су у четвртак Споразум о сарадњи, којим је између ових установа успостављена дугорочна сарадња у областима образовања и културе, васпитног рада са ученицима, развоја образовно-васпитног система и унапређења положаја младих, ученика и студената.

Као прву заједничку активност која је проистекла из сарадње, Дом ученика ће у периоду од 9. до 13. маја обезбедити смештај и исхрану за 10 студената Педагошког факултета у Сомбору који ће у том периоду боравити на Педагошком факултету у Врању у оквиру студентске размене.

Дом ученика средњих школа Врање нуди одличне услове за боравак, културно-забавну делатност и рекреацију ученика и студената, те ће у наредном периоду бити идеално место за смештај младих гостију из Сомбора, који ће имати прилике да се упознају са комплетном туристичком и културно-образовном понудом нашег Града и Педагошког факултета у Врању.